OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

salvador_daliPo roce se Jihlava opět může těšit na výstavu světového umělce. Po loňské výstavě Pabla Picassa bude na stejném místě, tedy v Domě Gustava Mahlera ve Znojemské ulici, k vidění dílo věhlasného, kontroverzního, ale respektovaného a oblíbeného malíře, fotografa a sochaře Salvadora Dalího (1904–1989, Španělsko). Výstava bude veřejnosti otevřena od  20. srpna do 30. října 2010 pod názvem Salvador Dalí – Božská komedie.

Aniž byste jezdili do dalekého zahraničí, můžete v Jihlavě v Domě Gustava Mahlera vidět díla světově proslulého katalánského surrealisty Salvadora Dalího a seznámit se s jeho nekonvenčním až skandálním životem. „Vystavena bude část souboru originálních dřevořezů – ilustrací k Dantově Božské komedii. Dále bude k vidění keramika - malované talíře, malované kachle s námětem koní, volná grafika a bronzové sochy,“ uvedla náměstkyně primátora Irena Wagnerová, která zapůjčení výstavy vyjednala.

salvador_dali_jihlava_pozvanka_
„Kolekci budou doprovázet velkoformátové fotografie Václava Chocholy, které pořídil v roce 1969 v hotelovém pokoji Salvadora Dalího v Paříži. Mezi fotografiemi dominuje portrét Dalího s vajíčkem, který se stal světově proslulý a je považován za jeho nejlepší portrét vůbec,“ doplnila náměstkyně primátora pro oblast kultury.

Návštěvníci si v době výstavy budou moci zakoupit katalog, reprodukce slavných Dalího děl a fotografií Václava Chocholy a řadu dalších propagačních předmětů.

Cena vstupného:
  • dospělí 90 Kč
  • zlevněné vstupné (děti, studenti, důchodci, ZTP) 50 Kč
  • rodinné vstupné (2 rodiče + 1-3 děti) 180 Kč
  • žáci a studenti v rámci výuky 20 Kč, pedagogický doprovod zdarma
Otevírací doba:
  • srpen–září: úterý–neděle 10–12  13–18 hod.
  • říjen: úterý –sobota 10–12  13–18 hod.
REKLAMA