OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

trestKrajská páteřní optická telekomunikační síť ROWANET se dále rozšiřuje. Do konce roku 2010 se k současným jedenácti městům a osmi menším obcím připojí také Třešť. Vybudování zhruba 7,7 kilometru dlouhé optické trasy Stonařov – Třešť přijde na 5,623 milionu korun.

„V současné době má krajská telekomunikací síť cca 251 km, což představuje 919 kilometrů optických vláken,“ uvedl krajský radní pro oblast informatiky Zdeněk Ryšavý.

Ke krajské páteřní optické telekomunikační síti je aktuálně připojena veřejných institucí a všechny pracoviště Krajského úřadu kraje Vysočina. „Díky ROWANETu se státní instituce, úřady, školy, integrované složky záchranného systému a další nekomerční instituce dostávají ke svým privátním sítím a datům. ROWANET propojuje jejich sítě, urychluje, zkvalitňuje, zajišťuje vysokokapacitní datové přenosy mezi složkami státu a zajišťuje integritu zálohy datových úložišť v geograficky oddělených lokalitách,“ popsal Petr Málek z odboru informatiky kraje Vysočina.

V tuto chvíli je majetková hodnota ROWANETu čtyřicet milionů korun. Páteřní optickou síť po Vysočině buduje kraj Vysočina od roku 2005. Oficiálně byla do provozu uvedena na jaře 2006. Na připojení čekají ještě například Jaroměřice nad Rokytnou, Světlá nad Sázavou nebo Náměšť nad Oslavou.

Projekt vlastní optické telekomunikační sítě byl na Vysočině realizován jako pilotní. Na základě zkušeností našich krajských informatiků dnes obdobnou službu pro veřejnou správu začínají spouštět i další kraje.
REKLAMA