Koaliční smlouvu ještě před prázdninami podepsaly všechny tři strany nově vzniklé koalice Žijeme Jihlavou. TOP 09, Piráti a Zelení se přihlásili ke společnému volebnímu programu a zavázali se k jeho prosazování v celém nadcházejícím volebním období.

 

REKLAMA

V čele koalice zůstává stavební inženýr Vít Zeman z TOP 09, dvojkou je pracovnice jihlavského Muzea Vysočiny Silvie Čermáková ze Zelených a za Piráty první trojku uzavírá Eva Nováková, vedoucí sociální služby pod Oblastní charitou Jihlava. 

„Podpis koaliční smlouvy pro nás představuje důležitý posun a potvrzení našeho projektu Žijeme Jihlavou. Jsme rádi, že jsme se dokázali spojit, najít společný cíl a sestavit silnou kandidátku i program,“ komentuje aktuální události lídr Vít Zeman. "Věříme, že právě díky zdánlivé nesourodosti a rozmanitosti názorů přinášíme komplexní pohled na řešení problémů, které trápí naše krajské město," dodává.

Ve svém programu se koalice soustředí na otevření radnice lidem. Chce zlepšit podmínky pro účast občanů na jednáních zastupitelstva a umožnit jim, aby se zapojovali do jednotlivých komisí. Z rozpočtu navrhuje vyčlenit část, o jejímž využití budou moci rozhodovat obyvatelé města. Ti by měli mít možnost využívat i referenda o důležitých otázkách.

 Zaměří se i na revitalizaci centra města ve prospěch lepší kvality života v něm a vyšší bezpečnosti. Ve městě by měl být dostatek klidových zón a dostupných venkovních sportovišť, které umožňují rozvoj pohybu napříč generacemi. Kulturní aktivity chce přenést z obchodních center a hlavního náměstí blíž k lidem, do každého sídliště a obytné čtvrti. 

"Náš projekt Žijeme Jihlavou přináší mnohá inovativní řešení, která vycházejí ze samotného názvu. Budeme vytvářet podmínky pro sousedské aktivity a setkávání lidí. Věřím, že čím více se lidé znají, tím více se ve městě cítí bezpečně. Vytvoříme nový atraktivní prostor, ve kterém se každý bude moci realizovat. Bude se v něm cítit dobře, přijímaný a bude k němu vztahovat svou identitu. " dodává k programu Zeman.

Novou tváří na kandidátce je i bývalý radní za Stranu zelených, Vít Prchal. Vít je kandidát, na kterém se shodly všechny tři strany a vítají jeho podporu. „Tuto koalici tvoří konstruktivní, pozitivní a pracovití lidé. Jejich silnou stránkou je otevřená diskuze a snaha hledat nejlepší řešení. To jsou kvality, které jsou pro práci v zastupitelstvu nepostradatelné,“ vysvětluje své zapojení Prchal.