OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili závažný případ fyzického napadení, které se v březnu odehrálo na ubytovně na Jihlavsku. Ubytovaný muž skončil po útoku dvou cizinců s mnohačetnými zlomeninami v nemocnici, útočníky neznal. Podezřelé cizince kriminalisté vypátrali, byli zadrženi a umístěni do cely. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů, kteří jsou obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

Případ pro policisty začal, když na konci března přijali oznámení o muži, který byl napaden a utrpěl vážná zranění. Hospitalizován byl v jihlavské nemocnici. Jednalo se o pětapadesátiletého muže cizí státní příslušnosti, který v současné době pobývá na Jihlavsku, kde je ubytován na ubytovně. Právě tam se stal obětí napadení, přičemž útočníky neznal. Prověřování případu si vzhledem k závažnosti zranění napadeného převzali jihlavští kriminalisté.

REKLAMA

V rámci vyšetřování a snahy zjistit totožnost útočníků prováděli výslechy osob, vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky a shromažďovali důkazy. Na základě prověřování se kriminalistům podařilo muže podezřelé z fyzického napadení vypátrat. Jednalo se o dva cizince ve věku dvacet a sedmatřicet let, jiné státní příslušnosti než napadený. Kriminalisté si také vyžádali lékařské zprávy.

Oba cizince důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu zadrželi a umístili do policejních cel. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání. „Dvacetiletý i sedmatřicetiletý muž byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví spáchaného formou spolupachatelství a ve stádiu pokusu,“ řekl zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Pavel Krčál.

Muži ve věku dvacet a sedmatřicet let jsou obviněni z toho, že v druhé polovině března ve večerních hodinách na chodbě ubytovny v obci na Jihlavsku napadli pětapadesátiletého muže. Útok přišel nečekaně. Když se starší muž na ubytovnu vracel, útočníci si na něho počkali na chodbě. Poté jej oba tloukli pěstmi, a když upadl, kopali ho. Napadený muž ztratil vědomí.

Při útoku utrpěl vážná zranění a musel vyhledat lékařské ošetření v nemocnici, kde byl hospitalizován. Mimo jiné odnesl útok zlomeninami, a to zejména v oblasti hlavy a hrudníku, dále mu lékaři diagnostikovali poranění vnitřního orgánu. Vzhledem ke způsobu, intenzitě a směrování útoku navíc mohl podle policistů utrpět ještě závažnější zranění a nestalo se tak jen díky náhodě.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za zvlášť závažný zločin hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel Pavel Krčál.

REKLAMA