pejchl_ikonaKrizový manažer Josef Pejchl, který byl ředitelem Nemocnice Havlíčkův Brod v době heparinových vražd, se stal oficiálně ředitelem nemocnice Kyjov. Jeho jmenování dnes potvrdila na svém mimořádném výjezdním zasedání v Břeclavi rada Jihomoravského kraji. PODÍVEJTE SE NA VEŠKERÁ VIDEA S BÝVALÝM ŘEDITELEM HAVLÍČKOBRODSKÉ NEMOCNICE JOSEFEM PEJCHLEM!

Josef Pejchl byl jako bývalý ředitel havlíčkobrodské nemocnice podezříván z toho, že úmyslně kryl heparinové vraždy, které měl na svědomí Petr Zelenka.  Za neoznámení trestného činu vraždy byl Pejchl odsouzen k podmínce havlíčkobrodským soudem. Odvolací soud v Pardubicích ale rozsudek zrušil a Pejchla obžaloby v plném rozsahu zprostil.
Ani tyto dřívější skutečnosti nezměnily názor rady Jihomoravského kraje. Podle ní se současný pověřený ředitel Pejchl osvědčil ve své funkci, když se mu podařilo v rekordně krátké době ekonomicky a personálně stabilizovat nemocnici a připravit jí na historicky největší rekonstrukci v jejích dějinách. Vedle statikou ohrožené budovy operačních sálů dojde k celkovému zateplování budovy interny, kožního a lékárny.