letajici_praniNáměstí v Havlíčkově Brodě bude v předvečer svátku zamilovaných dějištěm ojedinělé události. Akce Nebeský Valentýn – přání pošlu do nebe, myslet budu na TEBE kromě navození romantické atmosféry přispěje i na dobrou věc.

V neděli 13. února v podvečer se na Havlíčkově náměstí uskuteční akce, při které budou hromadně vypuštěna létající přání. Ta bude možné zakoupit přímo na náměstí a část výtěžku poputuje do Základní školy a Speciálně pedagogického centra U Trojice. „Jsem moc ráda, že tuto příjemnou akci můžeme spojit s pomocí dobré věci, a proto bych chtěla všechny pozvat, aby s námi přišli vypustit svá nejtajnější přání,“ vzkazuje zástupkyně ředitelky školy Markéta Nováková.

Nebeský Valentýn startuje v osmnáct hodin, hromadné vypuštění je pak plánováno na 18.45. „Náměstí bude v době vypouštění zhasnuté a uzavřené pro veškerou dopravu. Akce bude jak pro zamilované páry, tak pro jednotlivce, kteří chtějí do nebe poslat své přání a přitom podpořit handicapované děti.
Na akci bude i stánek s výrobky žáků Speciální školy,“ říká Vít Vondráček, jeden z organizátorů. Večerem provede Jana Zuščicová z Hitrádia Vysočina.
Akci podpořilo Město Havlíčkův Brod a záštitu převzal starosta Jan Tecl.

zdroj foto: www.letajicilampion.cz