ods_logoS komunisty se v obcích nespolupracuje, často se naopak vedou tvrdé boje. Agentuře Mediafax to v úterý řekl Jaromír Vadinský (ODS), starosta Leštiny u Světlé v reakci na rozhodnutí výkonné rady ODS o zrušení místních sdružení strany, které ve vedení obcí spolupracují s KSČM.

Výkonná rada ODS v pondělí zrušila licenci 18 místním sdružením za jejich přímou či nepřímou spolupráci s KSČM v zastupitelstvech obcí. Starosta obce Leština u Světlé Jaromír Vadinský s tím nesouhlasí. "Co na to říci a nebýt sprostý. Vadí mi otevřená spolupráce ODS a ČSSD v mnoha velkých městech, ale to nikdo neřeší," řekl starosta.

Dodal, že v obci s 636 obyvateli, kde je starostou, se o žádnou spolupráci nejedná. "Je a vždy to byl naopak boj naprosto rozdílných názorů," vysvětlil. "Nicméně před volbami jsme přišli s nějakým programem a lidé nám ve volbách dali hlasy," podotkl. V obci získali komunisté ve vedení města šest křesel, ODS jich získala pět, k tomu navíc funkci starosty. "Kdybychom se nedohodli a neseděli s nimi u jednoho stolu, nastala by patová situace a město by také mohlo být vedeno pouze komunisty," popsal situaci.

"Mrzí mě to o to více, protože jsem členem ODS 19 let a místní organizaci jsem zakládal," dodal s hořkostí v hlase. Podle jeho slov se již místní sdružení sešlo a odvolalo jej z funkce předsedy. "Členové ODS nyní založí novou místní organizaci. Museli to udělat, chápu. Ale jestli do ní vstoupím, to ještě nevím," uzavřel.

zdroj: MEDIAFAX