nuz_utokTěžkým zraněním skončila ve středu večer domácí hádka mezi matkou a synem na sídlišti v Havlíčkově Brodě. Žena svého syna bodla nožem do břicha, řekla policejní mluvčí Jana Mazourová s tím, že muž útok přežil.

Rodinná hádka čtyřiačtyřicetileté matky s dvacetiletým synem málem skončila tragédií. Alkoholem posilněná dvojice si vyměňovala názory tak dlouho, až matka krátce po 20. hodině večer svého syna probodla. „V rozčilení vzala kuchyňský nuž a bodla syna do břicha,“ popsala incident mluvčí.

„Ošetřili jsme muže, který měl bodnou ránu v břiše. Muž byl po prvotním ošetření převezen na traumacentrum havlíčkobrodské nemocnice,“ potvrdil mluvčí záchranky kraje Vysočina Miroslav Havlík. Muž podle něj utrpěl vážné zranění, nicméně nůž podle prvotního vyšetření zřejmě nezasáhl žádný životně důležitý orgán.

Podle posledních informací je muž mimo ohrožení života, nicméně zůstává v péči havlíčkobrodských chirurgů. „Je stabilizovaný, ale jeho stav nadále zůstává vážný,“ řekla mluvčí nemocnice Havlíčkův Brod Petra Černo.

Případ už vyšetřuje i policie, která ženu převezla do cely předběžného zadržení. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví,“ potvrdila Mazourová.

zdroj: MEDIAFAX