havlickuv_brodV Havlíčkově Brodě je ze tří hodnocených měst kraje Vysočina nejlepší kvalita života. Ukázal to 3. ročník celorepublikové socioekonomické studie s názvem MasterCard česká centra rozvoje, ve kterém se ze tří hodnocených měst v kraji Vysočina (Třebíč, Jihlava, Havlíčkův Brod) právě Havlíčkův Brod umístil nejlépe.

K výbornému výsledku pomohla tomuto městu např. malá míra nezaměstnanosti nebo nízký počet trestných činů na 10 tis. obyvatel v havlíčkobrodském okrese.

Slavnostního předávání výsledkové listiny a závěrů studie, které se uskutečnilo 15. 9. 2010 v Praze, se zúčastnila poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Fischerová a starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

„Tato cena je ohodnocením práce celého zastupitelstva města i pracovníků havlíčkobrodské radnice. Osobně se cítím oceněním zavázán a přemýšlím, co učinit, abychom se příště celorepublikově umístili v samotné špičce,“ řekl starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

2010_09_15_-_MasterCard_
Nezávislá komise odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze posuzovala mimo jiné i projekty, které obce realizovaly za účelem ekonomického rozvoje dané oblasti. Za kraj Vysočina komise hodnotila osm projektů, mezi nimiž byla např. revitalizace středu města Havlíčkův Brod, obnova a rekonstrukce historického vstupu do Baziliky sv. Prokopa v Třebíči či projekt jihlavského fotbalového stadionu.

Tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze celkem posuzoval z různých hledisek padesát českých měst. Havlíčkův Brod se celorepublikově umístil na devátém místě.