Predvedeni_novych_peti_autobusu_Veolia_TransportSpolečnost Veolia Transport Východní Čechy a. s. (VT VČ) zakoupila v rámci zvýšení kvality dopravy pět nových částečně nízkopodlažních autobusů značky SOR CN 12, které budou jezdit od 24. února 2011 na linkách mezi Chotěboří – Havlíčkovým Brodem – Ledčí nad Sázavou a Přibyslaví. Slavnostní předání vozidel proběhlo v Chotěboři za přítomnosti zástupců dopravce, výrobce SOR Libchavy, starostky Chotěboře a zástupců Kraje Vysočina.


Autobusy_SOR_CN_12_v_barvach_Veolia_Transport
Autobusy v celkové hodnotě téměř 21 milionů korun byly pořízeny s podporou evropských peněz, a to konkrétně z prostředků ROP Jihovýchod v rámci projektu “Nákup ekologických a bezbariérových autobusů pro kraj Vysočina“.

Autobusy_Veolia_Transport_byly_spolufinancovany_z_EU
„Hlavním důvodem pořízení moderních částečně nízkopodlažních autobusů je zajištění bezbariérového spojení mezi zdravotnickými a sociálními zařízeními regionu. Jsme přesvědčeni, že dojde ke zkvalitnění poskytované služby pro obyvatele i návštěvníky Kraje Vysočina,” řekl Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy. „Autobusy SOR byly vybrány na základě veřejné obchodní soutěže,“ dodal.

Slavnostni_prestrizeni_pasky
Autobusy SOR CN 12 v červenošedé barvě s logem dopravní skupiny Veolia Transport jsou dvounápravová dvoudveřová vozidla s délkou 11 790 mm, která jsou určena pro hromadnou přepravu osob na kratší vzdálenosti v příměstském provozu.

Nove_autobusy_SOR_CN_12
Každý z dodaných autobusů je vybaven zařízením pro bezbariérový nástup a výstup, interiérové uspořádání je přizpůsobeno k přepravě dětského kočárku a invalidního vozíku pro přepravu tělesně postižených osob.

Castecne_nizkopodlazni_autobusy_SOR_CN_12_v_barvach_dopravce_Veolia_Transport
Celková přepravní kapacita vozidla je 92 osob, z toho 42 k sezení. Autobusy jsou vybaveny elektronickým informačním systémem (vnější a vnitřní informační tabla), informačním systémem pro nevidomé, sedačkami se zvýšenými pohodlnými opěradly a prostornými zavazadlovými nosiči. Vozidla mají mechanickou převodovkou s automatizovaným řazením, klimatizaci prostoru řidiče a vyhovují přísným ekologickým limitům EURO 5 a EEV.

Elektronicky_informacni_system
Společnost VT VČ provozuje celkem 310 autobusů na 246 linkách, zaměstnává 423 lidí, z toho 377 řidičů. Loni firma přepravila 14 134 tisíc osob.

Interier_autobusu_SOR_CN_12_se_zvysenymi_pohodlnymi_operadly_sedadel
Více informací o firmě Veolia Transport naleznete na adrese www.veolia-transport.cz

Kolona_novych_autobusu_Veolia_Transport_v_Chotebori