obeseniO sebevraždu se v Chotěboři na Havlíčkobrodsku pokusila teprve devatenáctiletá dívka. Případem se zabývá i policie, potvrdila agentuře Mediafax mluvčí havlíčkobrodských policistů Jana Mazourová.

V Chotěboři, za železniční tratí kousek od silnice se v úterý dopoledne rozhodla ukončit svůj život mladá dívka. "Oběsila se na stromě za tratí. Po půl třetí odpoledne najednou přijela policie a po ní i záchranka, všude bylo plno aut," popisují svědkové z okolí. Nedaleko místa se totiž nalézá hned několik firem plných zaměstnanců.

Záchranáři dívku odvezli do nemocnice v Havlíčkově Brodě, kde je podle informací agentury Mediafax stále v péči lékařů na ARO. Za to, že mohou vůbec bojovat o její život, ale vděčí především jejímu příteli. Ten totiž dívce zachránil život. "Přišla mi od ní SMS se slovy "Miluji tě, sbohem". Naštěstí jsem věděl, kde ji mám hledat," řekl nám mladík, který dívku zachránil. Sám je stále v šoku a o celé věci se odmítá bavit. "Bylo to šílený, nezlobte se," dodává. Stav dívky je i přes rychlý zásah stále velmi vážný.

Mladík chytil dívku za nohy a zavolal záchranáře. Takto ji podpíral celou dobu do chvíle, než dojeli. "Slyšel jsem praskání, tak jsem tam vlítl a chytil ji. Asi jsem jí fakt zachránil život," říká.

"Věc vyšetřují policisté kriminální služby," potvrdila mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová.

zdroj: MEDIAFAX