zima_snowboardPremiérově se letos v zimě otevře v pátek lyžařům nejprudší česká sjezdovka Šance se sklonem více jak 40 stupňů, která je součástí lyžařského areálu na šumavském Špičáku. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informoval šéf střediska Vladimír Kasík.

"Upraven je horní a spodní úsek Šancí. Nejprudší prostřední část je pak připravena jako boulový svah pro freeridery," říká majitel areálu Vladimír Kasík.

Na všech sjezdovkách areálu leží nyní 60 centimetrů až jeden metr sněhu, jedná se o kvalitní prašan. „ Mimo všechny vleky a sjezdovky bude také už otevřen snowpark. K dispozici v něm jsou již i všechny překážky,“ uvedl Kasík. Díky letošnímu rozšíření sjezdovek si právě snowboardisté využívající snowpark mohou vyzkoušet přímou cestu k zalomenému vleku. Z něj se dostanou k překážkové dráze nově vytvořeným koridorem v lese bez toho, aby museli projíždět celým areálem jako v minulosti. Na ostatních sjezdovkách bude tak více prostoru pro další lyžaře.

Všechny příjezdové silnice do areálu jsou pravidelně ošetřovány silničáři. „ Musím je pochválit, cestu sám jezdím každý den a vše je v naprostém pořádku. Také veškerá parkovací místa jsou zbavena sněhu a není tady vůbec žádný problém s parkováním,“ dodal Kasík. Z největšího parkoviště Kaskády pak jezdí každou půlhodinu tzv. pendlbus, který lyžaře dopraví k hotelu Sirotek, odkud to mají 150 metrů k nástupu na lanovku, cestu mohou již absolvovat na lyžích průsekem v lese.

zdroj: MEDIAFAX