gymnastika1Na Mistrovství republiky ve sportovní gymnastice konané v Praze dne 11. - 13.6. 2010, měly sportovní gymnastky z kraje Vysočina a Jihočeského kraje poměrně velké zastoupení ve všech kategoriích. Však také účast se všem děvčatům velice dobře povedla. Ve starších Žákyních si nejlépe vedla Lucie Jiříková z Pelhřimova, svým výkonem se zařadila na výborné 7. místo, za ní na 34. místě skončila Zuzana Šimková z Českých Budějovic, 45. místo obsadila Tereza Lapková ze Sezimova Ústí, 46. pak Martina Kubešová taktéž z Českých Budějovic a na 49. místě skončila Tereza Štufková z Jindřichova Hradce. (foto děvčat z obou krajů: z leva Jiříková L., Lapková T., Kubešová M. , Šimková Z.  a Štufková K.)

V kategorii náročné a to Žákyně "A" skončila 43. Gabriela Jírová z Jindřichova Hradce. V Juniorkách se nejlépe vedlo Černé Karolíně z Českých Budějovic, která skončila na 4. místě, další 7. místo obsadila její oddílová kolegyně Karolína Imbrová.

4. místo Imbrová Karolína

Hned za ní na 8. místě skončila Kristýna Blafková ze Sezimova Ústí. A poslední z našich závodnic na 14. místě skončila Švecová Kateřina ze Sokolu Bedřichov.

Všechny Juniorky: z leva Švecová K., Imbrová K., Jiroutová K., Blafková K. a Černá K.

V kategorii Ženy "B" měl Jihočeský kraj jedinou závodnici - Ivu Novotnou z Veselí nad Lužnicí, toto mistrovství pro ni bylo již osmnácté a celkově 3. místo je její nejcennější medaile.

Iva Novotná na 3. místě

Na Mistrovství se také zašla podívat naše nejúspěšnější olympijská vítězka Věra Čáslavská-Odložilová. Nebyla to však jediná celebrita, která se na závodech ukázala, na chvíli se přišli podívat manželé Matlochovi, oba bývalý reprezentační trenéři a taktéž manželé Prorokovi, kteří se také zašli podívat na nejlepší gymnastky republiky.