fotbal_hracFotbalisté Českých Budějovic vyhráli v nedělním duelu 14. kola Gambrinus ligy nad Brnem 1:0, když jedinou branku dali domácí až čtvrt hodiny přek koncem. Trenér Jihočechů Jaroslav Šilhavý byl za tříbodový zisk rád a litoval dalších neproměněných šancí.

České Budějovice měly už v prvním poločase několik slibných šancí, ale žádnou neproměnily. Také po změně stran se dočkaly gólu až po řadě dalších zahozených příležitostí. Trenér domácích Jaroslav Šilhavý tak mohl být rád aspoň za jedinou trefu Černáka z 73. minuty. "Jsem moc rád, že jsme toto utkání vyhráli, protože jsme již potřetí za sebou hráli doma zápas o šest bodů. Potřebovali jsme vyhrát také proto, že jsme opět před týdnem venku prohráli a ztratili body," řekl Šilhavý.

"První poločas zápasu byl hodně vyrovnaný a těžko jsme se dostávali před bránu soupeře. Naopak ve druhém poločase jsme si vytvořili velký tlak a dokonce bych řekl, že jsme tady ještě nikdy nikoho takhle nezatlačili. Naše vítězství bylo určitě zasloužené a jen mě trochu mrzí, že jsme nedali více branek, protože naše šance byly opravdu obrovské. Každopádně se toto utkání muselo divákům líbit a doufám, že příště přijdou na fotbal znovu," přál si Šilhavý.

To jeho protějšek Karel Večeřa moc důvodů k radosti neměl. Jeho tým byl oslaben o řadu důležitých hráčů, ovšem ti, co nastoupili, si prakticky žádnou vyloženou šanci nevypracovali. "Domácím musím k dnešnímu vítězství poblahopřát. Především za druhý poločas si to zasloužili, protože nás tam jasně zatlačili. Měli spoustu standardek a bylo jen otázkou času, kdy to tam spadne a také to tam spadlo. První poločas jsme hráli dozadu velmi dobře a domácí jsme k ničemu nepustili. Ve druhém poločase jsme ale byli pasivní a dělali jsme strašné chyby. Nedokázali jsme udržet balon, nedostali jsme se vůbec do hry, a proto přišla ta porážka, která mohla být ještě vyšší," uznal Večeřa.

zdroj: MEDIAFAX