hokej_golPro hokejisty Českých Budějovic v pondělí skončilo play-off Tipsport extraligy, Vítkovice je ve čtvrtfinále vyřadily poměrem 4:2 na zápasy. K prohrané sérii i uplynulé sezoně se v rozhovoru pro agenturu Mediafax v pondělí vrátil útočník Mountfieldu Michal Mikeska.

"Sezona není považována za zklamání, o nějakém úspěchu se ale také mluvit nedá. Chtěli jsme dojít dál. Měli jsme na to, bohužel to však nevyšlo. Byla to vyrovnaná série," prohlásil čtyřiatřicetiletý forvard smutným hlasem.

Hlavní příčinu vypadnutí vidí v tom, že soupeř byl lepší v koncovce. "Rozhodla lepší produktivita hráčů Vítkovic. Zatímco my jsme se na každý gól strašně nadřeli, oni dávali branky hrozně lehce. Samostatnou kapitolou pak byly naše přesilovky. Zvlášť v domácím prostředí jsme jich měli spoustu, ale nedokázali jsme je dobře zahrát. Paradoxně nám tak spíš uškodily," poznamenal Mikeska.

Že by jeho tým měl větší postupové šance, kdyby nenarazil právě na houževnaté Vítkovice, smetl rychle ze stolu. "Takhle na to nekoukám, jsou to jen spekulace. Navíc my je v sezoně třikrát porazili, takže statistická výhoda byla na naší straně. Ty zápasy v play-off byly všechny hodně podobné. Kdo dal první gól, většinou nakonec i vyhrál. Byl to ovšem boj o každý metr ledu, na krásu se fakt nehrálo," prohlásil zkušený forvard.

Na uplynulé sezoně našel i pozitiva. "Tým se minulé léto dost obměnil, takže každý čekal, jak na tom budeme. A já myslím, že v základní části to bylo z naší strany celkem dobré. Hráli jsme solidní hokej a snažili se moc neinkasovat, což se dařilo. Ve statistice obdržených gólů jsme skončili druzí za Pardubicemi," připomněl.

V pondělí se budou hráči Mountfieldu hlásit v Budvar Aréně, kde se dozví termín dovolené a začátek letní přípravy. Bude na ní i Mikeska? "V Českých Budějovicích mám ještě na rok smlouvu. Takže asi tak," odmítl bývalý hokejista Pardubic či ruské Ufy jakkoli spekulovat o svém možném přestupu.

zdroj: MEDIAFAX