aukce_drazba_obrazyObrazy, česká a světová grafika 20. až 21. století a kresby budou k mání ve čtvrtek večer v pražském Kulturním centru Žofín na aukci umění, kterou pořádá Aukční síň Vltavín. Agenturu Mediafax o tom informovala Darina Čiháková z Aukční síně Vltavín.

Mezi položky s nejvyšší vyvolávací cenou je zařazeno dílo Modré Benátky od Jana Zrzavého (1890-1977). Použitá technika je pastel a papír. Dílo z roku 1967 o velikosti 22,5 x 32,5 cm se bude vyvolávat za 240 tisíc korun.

Mezi další zajímavá díla tohoto autora, která jsou také v aukci nabízená, patří Sv. Václav s vyvolávací cenou 19 tisíc korun a Bretaň za 10 tisíc korun.

Díla Dobroslava Folla (1922-1981) z cyklu Vývoj letectví - Santos Dumont - startuje na ceně 125 tisíc korun a položku Amerika si budou zájemci moci zakoupit od 65 tisíc korun. Na své si přijdou i příznivci leštěného bronzu. V aukci se objeví soška postavy na koni s názvem Bartolomeo Colleoni od sochaře Andrea del Verrocchia s vyvolávací cenou 120 tisíc korun.

Na dražbě bude také zastoupena tvorba Ludvíka Kuby, Adolfa Borna, Františka Hudečka, Oty Janečka, Kristiana Kodeta nebo Vladimíra Komárka.

Prosincová aukce nabízí celkem 403 aukčních položek s celkovou vyvolávací cenou 3,26 milionu korun.

Aukční síň Vltavín se na českém trhu s výtvarným uměním pohybuje od roku 1991, kdy byla založena jako jedna z prvních soukromých aukčních síní.

zdroj: MEDIAFAX