obecni_dumPianista Brad Mehldau vystoupí společně s operní pěvkyní Anne Sofie von Otterovou v úterý v pražském Obecním domě v rámci festivalu Struny podzimu. Agenturu Mediafax o tom informovala Silvie Marková z organizačního týmu.

Americký pianista Brad Mehldau, který se poprvé českému publiku představil před čtyřmi lety, společně se švédskou mezzosopranistkou Anne Sofie von Otterovou uvede v české premiéře projekt ze světa vážné, jazzové i populární hudby, který vznikl na objednávku newyorské Carnegie Hall.

Program pražského koncertu zahájí klasická část programu Love Songs, během které ještě nedávno pěvkyni von Otterovou doprovázel švédský pianista Bengt Forsberg. V současnosti se klavírního doprovodu ujímá právě Brad Mehldau a návštěvníci Obecního domu budou svědky jeho interpretace skladeb norského skladatele Edvarda Griega následovaných kompozicemi švédských autorů Wilhelma Stenhammara a Larse-Erika Larssona a dalších klasiků – Jeana Sibelia, Johannese Brahmse či Richarda Strausse.

Dvojice umělců na svém koncertu představí také autorské zhudebněné texty básnířky Sary Teasdaleové (1884-1933), ale i skladby jako Some Other Time Leonarda Bernsteina, Blackbird Johna Lennona & Paula McCartneyho nebo Chanson des vieux amants Jacquese Brela.

"Pro Struny podzimu je fakt, že se nám daří uvádět v Praze zbrusu nové projekty bezprostředně po jejich světových premiérách, velkou poctou," uvedl umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

zdroj: MEDIAFAX