vlasta_redlHudební festival Stodola Michala Tučného, který se pravidelně koná u příležitosti vzpomínky na tuto legendu české country, se uskuteční 20. srpna v Hošticích u Volyně. Agenturu Mediafax o tom v pátek za organizátory informoval Zdeněk Novák."Dosud nepřekonaný král české country Michal Tučný byl fenoménem, o jehož velikosti si netroufá nikdo pochybovat. Jeho nejslavnější hity se dodnes hrají, mnohé z nich zlidověly. A přesto, že je tento poslední kovboj kdesi u nebeských bran, jeho duch zde přetrvává," uvedl Novák.

Pravidelný hudební festival Stodola pořádá vždy koncem léta nevlastní dcera Tučného Gábina Novotná. "Stalo se dobrým zvykem, že se na Stodolu sjedou ti nejlepší muzikanti současné české country. Dalším dobrým zvykem je, že každý ke svému repertoáru přidá i nějakou tátovu slavnou pecku," uvedla Novotná.

Kromě osobností, které měly tu čest se s Michalem Tučným setkat, nebo s ním i umělecky spolupracovat, jako jsou například Tomáš Linka, Pavel Bobek, Petra Janů nebo Vlasta Redl, se na podiu letos objeví i mladá generace muzikantů. Mezi nimi se například objeví skupina Walda Gang, Petr Bende nebo Leona Černá, která je mezi lidmi v branži vnímána jako pokračovatelka Tučného.

zdroj: MEDIAFAX