ruzeKvěty růže rozkvetou na hradu Rožmberk, chystá se zde již 5. ročník výstavy květinových aranžmá v historických interiérech hradu s názvem Rožmberská růže. Přijďte si přivonět od 24. do 28. srpna. Výstavu pořádá Národní památkový ústav, správa hradu Rožmberk.

Na konci prázdnin ožívá hrad Rožmberk už tradičně záplavou květů, barev i vůní.

REKLAMA

Jak napovídá název letošního 5. ročníku výstavy – „Rožmberská růže“,  téma zvolené pro Rožmberský rok, v němž si připomínáme 400-leté výročí od smrti posledního vladaře rodu s erbem červené růže Petra Voka z Rožmberka, je velmi symbolické.  

Slavnostní aranžmá budou však vedle červených růží doplňovat i jiné květy a barvy. Smysly návštěvníků potěší stovky květů - růží, gladiol, slunečnic, lilií, hortenzií, kopretin a mnoha dalších druhů. Na přípravě výstavy se podílejí nejen profesionální floristé, ale také kolegové a zahradníci z okolních jihočeských památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu.

 

Výstava bude k vidění na hlavní prohlídkové trase hradu „Buquoyské sbírky“ každý den od 24. do 28. srpna 2011. V minulých letech byly tématy výstavy aranžmá Flóra na šlechtickém stole, Arma florea aneb Zbraně kvetoucí nebo Rozkvetlá réva. Poprvé hrad Rožmberk rozkvetl v barvách babího léta v roce 2007. Květinové výstavy se těší velkému zájmu návštěvníků, tradiční akcí je výstava květin Amarylis na zámku v Třeboň, která se koná vždy na začátku sezóny.

Více informací naleznete na webových stránkách www.npu-cb.eu nebo www.hrad-rozmberk.euVysočina plná novinek a aktuálních informací
Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací
Úspory energie sledujte na EnergyTV