benzin_tankovaniV Jihočeském kraji v minulém týdnu mírně klesly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,62 koruny za litr, prodává se tedy o čtyři haléře levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu v průměru klesla o dva haléře na 35,06 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 34,38 koruny za litr. To je o devět haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Prachatice, litr tam stojí průměrně 34,88 korun (o osm haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji také mírně snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,30 koruny za jeden litr. To je o pět haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o pět haléřů na 34,49 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 34,19 koruny za litr (o čtyři haléře více než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 34,46 koruny (o sedm haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje návštěvnost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA