benzin_cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu stouply ceny benzinu o 10 haléřů, zatímco cena nafty klesla o 12 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,72 koruny za litr, prodává se tedy o 10 haléřů dráže než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu vzrostla v průměru o 15 haléřů a dostala se na historické maximum 35,23 Kč.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 34,40 koruny za litr. To je o dva haléře více než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 35,08 korun (o 42 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,18 koruny za jeden litr. To je o 12 haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o pět haléřů na 34,45 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 34,00 koruny za litr (o 19 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 34,46 koruny (tedy stejně jako před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX